Teknoloji dünyasına yön ver! En güncel haberleri kaçırmamak ve incelemelere yorum katmak için aramıza katıl.

Honor 600 vs Honor 400

08 May 2026 · 1 dk okuma · 0 oy · 0 yorum
Video henüz eklenmedi
📷 DXOMark Kamera Puanı
1
Honor 600
VS
149
Honor 400
📷 Honor 400 öne çıkıyor
⚡ AnTuTu Performans Puanı
2,750,000
Honor 600
VS
1,087,000
Honor 400
⚡ Honor 600 daha hızlı
Honor 600 için karar Honor 600'ü incelediğimde Snapdragon 7 Gen 4 işlemcisinin Honor 400'e kıyasla performans farkını günlük kullanımda belirgin şekilde hissettirdiğini söyleyebilirim. 6400 mAh'lik büyük pil kapasitesi özellikle yoğun kullanıcılar için ciddi bir avantaj sunuyor ve gün sonunda şarj kaygısı yaşamıyorsunuz. 200 MP ana kamera her iki modelde de aynı olsa da Honor 600'ün görüntü işleme algoritmaları daha olgun bir yazılımla destekleniyor. Uzun vadeli kullanım ve 7 yıl yazılım desteği düşünüldüğünde fiyat farkının kendini rahatlıkla amorti ettiğini düşünüyorum.
Honor 400 için karar Honor 400'ü test ettiğimde bu fiyat segmentinde sunduğu dengenin gerçekten takdire şayan olduğunu gördüm. 7.3 mm'lik ince tasarımı ve 184 gramlık hafif yapısıyla elde tutma deneyimi Honor 600'e kıyasla daha konforlu hissettiriyor. 512 GB'a kadar çıkan depolama seçeneği sunması da özellikle fotoğraf ve video depolamayı seven kullanıcılar için büyük bir artı. Bütçesini zorlamamak isteyen ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak sağlam bir telefon arayanlar için Honor 400 akıllıca bir tercih.
Kısa Karar: Honor 600 vs Honor 400 aynı ailenin iki üyesi olsa da aralarındaki fark kullanım alışkanlığına göre belirleyici olabiliyor. Daha güçlü işlemci, büyük pil ve uzun vadeli yazılım desteği önceliklerin arasındaysa Honor 600 mantıklı bir yatırım; hafif tasarım ve daha uygun fiyat yeterliyse Honor 400 seni hayal kırıklığına uğratmayacaktır.
2027–2029 Projeksiyonu
Yatırım Analizi: Honor 600, yıllık yaklaşık %18.8 değer kaybı, 7 yıl yazılım desteği ve marka gücüyle Honor 400'e kıyasla yıllık %3.2 daha az değer kaybederek ikinci el piyasada daha güçlü konumlanıyor. Uzun vadeli kullanım planlayanlar için daha mantıklı bir yatırım.
Honor 600
40.000 TL
9.6/10 7 yıl destek Honor
%18.8/yıl · Orta Kayıp
2027
30K–35K
▾%20
2028
25K–28K
▾%35
2029
20K–23K
▾%48
✓ Daha İyi Yatırım
Honor 400
27.999 TL
7/10 3 yıl destek Honor
%22/yıl · Hızlı Düşer
2027
20K–23K
▾%21
2028
16K–18K
▾%39
2029
12K–14K
▾%54

Tahmini İkinci El Değer Grafiği

Honor 600 Honor 400
Yıllık Değer Kaybı
%18.8vs%22
Honor 600 / Honor 400
Yazılım Desteği
7yvs3y
Uzun vade güvencesi
4 Yıl Sonra
17Kvs10K
Tahmini değer (TL)
Honor 600 daha iyi bir yatırım
Honor 600, yıllık %18.8 değer kaybı ve 7 yıl yazılım desteğiyle ikinci el piyasada daha güçlü konumlanıyor. Rakibine kıyasla yıllık %3.2 daha az değer kaybediyor — uzun vadeli kullanım için daha mantıklı bir tercih.
ℹ️

Tahmini fiyatlar TL bazlı piyasa trendlerine göre hesaplanmıştır. Yıllık enflasyon oranı dahil edildiğinde, cihazın reel alım gücü değerinin TL bazlı fiyatından daha hızlı düşeceği öngörülmektedir.

Algoritma tahmini · Gerçek kullanım farklılık gösterebilir
Honor 600
100
Genel Performans
Mükemmel
İşlemci
100
RAM
100
Batarya
100
Termal
100
⚠️ RAM kapasitesi 2 yıl içinde uygulama gereksinimlerinin gerisinde kalabilir.
İnce üretim teknolojisi ısı yönetimini güçlendiriyor, uzun vadeli termal stabilite iyi.
Honor 400
100
Genel Performans
Mükemmel
İşlemci
100
RAM
100
Batarya
100
Termal
100
⚠️ RAM kapasitesi 2 yıl içinde uygulama gereksinimlerinin gerisinde kalabilir.
İnce üretim teknolojisi ısı yönetimini güçlendiriyor, uzun vadeli termal stabilite iyi.

Detaylı Karşılaştırma Tablosu

Bileşen Honor 600 Honor 400
⚙️ İşlemci
100
100
🧠 RAM
100
100
🔋 Batarya
100
100
🌡️ Termal
100
100
📊 Genel
100
100

Genel Performans Değişim Grafiği

Honor 600 Honor 400
ℹ️

Algoritma Notu: Bu projeksiyonlar; işlemci mimarisi, RAM kapasitesi, batarya döngü modeli, nm üretim teknolojisi ve marka yazılım optimizasyonu verilerine dayalı matematiksel tahmindir. Gerçek kullanım alışkanlıkları, ortam sıcaklığı ve güncelleme politikaları sonuçları etkileyebilir.

🎮

Oyuncular için hangisi?

Oyuncu tercihi
Honor 600
100
Oyuncu skoru Üst seviye
Ham güç Çok yüksek
Uzun seans batarya 6,400 mAh
Isınma riski Düşük (4nm)
Ekran akıcılığı 120 Hz
Yoğun oyunculara uygundur. Uzun seanslar ve ısı yönetiminde belirgin üstünlük sağlar.
vs
Alternatif
Honor 400
74
Oyuncu skoru Orta seviye
Ham güç Yüksek
Uzun seans batarya 6,000 mAh
Isınma riski Düşük (4nm)
Ekran akıcılığı 120 Hz
Gündelik oyuncular için yeterli performans sunar. Arada bir oyun oynayanlara iyi seçenek.
📋

Honor 600 mı Honor 400 mi — Hangisini Almalısın?

Tüm veriler karşılaştırıldı

Teknik Kazanan
Eşit
5–5 puan
Oyuncu Tercihi
Honor 600
100/100 oyuncu skoru
AnTuTu Farkı
%60 fark
Honor 600 lehine
Yatırım Değeri
Honor 600
%18.8/yıl kayıp

Honor 600 ve Honor 400 arasındaki temel fark nedir?

Honor 600 5 teknik puan alırken Honor 400 5 puan aldı. İşlemci performansında Honor 600 2,750,000, Honor 400 ise 1,087,000 AnTuTu puanı elde etti.

Oyuncular için Honor 600 mı Honor 400 mi daha iyi?

Oyun performansı açısından Honor 600 100/100 oyuncu skoruyla Honor 400'nin 74/100 puanının önüne geçiyor. 4nm üretim teknolojisi sayesinde uzun oyun seanslarında ısı yönetimi daha stabil kalıyor. 6,400mAh bataryası ise kesintisiz oyun deneyimi için avantaj sağlıyor. Ekran yenileme hızı 120Hz ile akıcı oynanış sunuyor.

Kamera kalitesi açısından hangisi daha iyi?

DXOMark kamera puanlarına göre Honor 400 149 puanla, 1 puan alan rakibinin önünde yer alıyor. Fotoğraf kalitesi önceliğinizse Honor 400 daha iyi bir tercih.

Hangisi daha iyi bir yatırım?

İkinci el değer koruması açısından Honor 600 yıllık %18.8 değer kaybı ve 7 yıl yazılım desteğiyle daha güçlü bir yatırım profili sunuyor. Uzun vadeli kullanım planlayanlar için daha mantıklı bir tercih.

Özellik Karşılaştırması

Özellik Honor 600 Honor 400
Piyasaya Çıkış
2026 ✓
2025
Boy (mm)
156 mm ✓
156.5 mm
En (mm)
74.7 mm
74.6 mm ✓
Kalınlık (mm)
7.8 mm
7.3 mm ✓
Ağırlık (gram)
190 Gram
184 gram ✓
Ekran Boyutu
6.57 inc ✓
6.55 inc
? Piksel Yoğunluğu (PPI)
458 PPI
460 PPI ✓
? Yenileme Hızı
120 Hz
120 Hz
Ekran Teknolojisi
AMOLED
AMOLED
İşlemci (CPU)
Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4
Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3
İşlemci Hızı (GHz)
2.8 GHz ✓
2.63 GHz
? Üretim Teknolojisi (nm)
4 nm
4 nm
Bellek (RAM)
8/12GB
8/12 GB
Depolama Seçenekleri
256 GB
256/512 GB ✓
Ana Kamera (MP)
200 MP
200 MP
Ön Kamera (MP)
50 MP
50 MP
Batarya Kapasitesi
6400 mAh ✓
6000 mAh
? Hızlı Şarj (W)
80 W
80 W
Sen hangisini seçerdin?
Oy kullanmak için giriş yap veya üye ol.
Honor 600 Honor 400
%50 %50

0 oy kullanıldı

🤔 Senin İçin Hangisi?
3 soruyu cevapla, sana en uygun modeli bulalım.
📸 Fotoğraf ve video çekimi senin için ne kadar önemli?
Çok önemli, her anı çekiyorum
Bazen çekiyorum, fazla önem vermiyorum
⚡ Cihazdan beklentin nedir?
Oyun ve yoğun performans
Günlük kullanım ve sosyal medya
🔋 Pil kullanımın nasıl?
Güç kullanıcısıyım, şarja sık bağlanıyorum
Normal kullanım, uzun pil isterim
🏆
Tartışma
0 yorum
Henüz yorum yok. İlk yorumu sen yap!

Tartışmaya katılmak için giriş yapman gerekiyor.

İlgili Karşılaştırmalar